Simona Halep pierde onorabil în fața Serenei Williams în sferturile de la US Open

08 Septembrie 2016 / Ora: 08:00
Tag-uri:
Iti place acest articol?

Serena Williams, nr. 1 mondial, a învins-o cu emoții pe Simona Halep în sferturile de finală de la US Open, după trei seturi, în unul dintre cele mai frumoase meciuri de pe tabloul feminin, scor 6-2, 4-6, 6-3.

A fost o partidă cât o finală și chiar dacă Simona Halep a pierdut, execuțiile cele mai frumoase i-au aparținut. De altfel, setul al doilea, câștigat de Simona Halep, a fost unul de un nivel excepțional, sunt de părere specialiștii.

Citeste mai mult pe digi24.ro

STIRI SIMILARE >>

Argentinianul Del Potro, câștigătorul turneului de tenis de la Marsilia
Australian Open. Horia Tecău, în semifinalele de dublu masculin
Simona Halep și Horia Tecău, calificați în sferturile probei de dublu mixt la US Open